Tugevaimad kandidaadid Euroopa Parlamenti

  • Sotsiaaldemokraatide Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja esinumber on Marina Kaljurand.
  • Nimekirjas on viis naist ja neli meest.
  • Nimekirja juhib kaks endist välisministrit ning üle poole kandidaatidest on kandnud ministrivastutust. Kolmel kandidaadil on varasem europarlamendis töötamise kogemus.

Sotsiaaldemokraatide Euroopa Parlamendi valimisnimekirja esinumbriks on Marina Kaljurand, kelle kõrval kandideerivad europarlamenti Sven Mikser, Ivari Padar, Eiki Nestor,  Katri Raik, Triin Toomesaar, Marianne Mikko, Monika Haukanõmm ja Indrek Tarand.

Marina Kaljurand on Eesti riigi ja rahva eest alati tulemuslikult seisnud. Ta on 27 aastat seisnud Eesti huvide eest nii ühel kui teisel pool piiri, nii headel aegadel kui rasketel aegadel. Ta on teinud seda nii strateegiliste liitlaste kui strateegiliste naabrite juures. Marina on õige inimene seisma avatud, ühtse Euroopa eest ja kaitsma Euroopa Liidus Eesti inimeste huvisid.

Märtsis läbi viidud Norstati uuringu järgi on Marina Kaljurand Euroopa Parlamendi valimisnimekirjade esinumbrite seas kõige populaarsem kandidaat.  Kui eemaldada uuringust 41% valijaid, kellel ei ole veel selget eelistust või kes seda ei nimetanud, toetab Kaljuranda 26% inimestest.

Loe kandidaatide kohta lähemalt siit.

„Meie nimekiri on tugev ja professionaalne. Nimekirja juhib kaks endist välisministrit ning üle poole kandidaatidest on kandnud ministrivastutust. Kolmel kandidaadil on varasem europarlamendis töötamise kogemus. Eriliselt hea meel on selle üle, et esmakordselt Eesti ajaloos esitab üks erakond nimekirja, mida juhib naine ja kus naiskandidaadid on enamuses. Ja loomulikult on see just Sotsiaaldemokraatlik Erakond.“

Jevgeni Ossinovski, sotsiaaldemokraatide juht