Süvariik #1 – Eiki Nestor ja Indrek Tarand alustavad podcastiga

Süvariik. Paljud kahtlustavad selle olemasolu. Mõned väidavad end olevat seda näinud. Ja siis on kaks meest, kes teavad sellest kõike.

Eiki Nestor ja Indrek Tarand on liikunud võimukoridorides paarkümmend aastat ja näinud kõiki süvariigi tõuse ja langusi, võite ja kaotusi. Nüüd kui süvariigile on sõda kuulutatud, tulevad nad regulaarselt mikrofonide ette ja räägivad sellest, kuidas asjad tegelikult on. Mis juhtus eile ja mis juhtub homme?

SÜVARIIK 1. OSA

Teemadeks kaks katset peaministrit leida. Uue valitsuse põnevaimad liikmed. Kaua süvariik sellele kõigele vastu seista jõuab?

Esimeses osas saavad vastuse küsimused: Millal ei maksa kaardilauda minna ja kes alati võidab? Mis oli suur põhiküsimus, millele Jüri Ratas Riigikogus ei vastanudki? Millisele kalevipoegade nõudmisele Soome valitsus paar aastat tagasi vastu ei tulnud? Kuidas jagunevad kaheks ministeeriumite ametnikud? Kes pole kunagi teinud nägugi, et neile üks minister rohkem või vähem meeldib? Miks on kehv matemaatika oskus hea? Kas Lasse Lehis on Martin Helme teadmata süvariigi käsilane või suudab te terve superministeeriumiga võidu alternatiivseid arvutusi teha? Kes murdis kõige tabavamalt lahti Kersti Kaljulaidi visiidi Moskvasse? Mida pildistas ja filmis Varro Vooglaid Brüsselis? Kes käis Kõigi Eesti Laulul luuramas ja kuidas tal seal läks?

Kuula podcasti:

Kuula kõiki osasid siit.