Eiki Nestori ja Indrek Tarandi podcast SÜVARIIK – kõik osad

Süvariik. Paljud kahtlustavad selle olemasolu. Mõned väidavad end olevat seda näinud. Ja siis on kaks meest, kes teavad sellest kõike. Eiki Nestor ja Indrek Tarand on liikunud võimukoridorides paarkümmend aastat ja näinud kõiki süvariigi tõuse ja langusi, võite ja kaotusi. Nüüd kui süvariigile on sõda kuulutatud, tulevad nad regulaarselt mikrofonide ette ja räägivad sellest, kuidas asjad tegelikult on. Mis juhtus eile ja mis juhtub homme?

Kuula kõiki osasid:

SÜVARIIK 5. OSA – 14.0.5.2019

Milline oli selle nädala kõige rõõmustavam vabandamine? (kuula alates 01:40) Millist nime kannab Gruusia patriootlik Ojektiiv? (alates 07:30) Miks Jüri Ratas ikka veel ametis on? (alates 10:10) Ja kaua veel? (alates 12:00) Miks oleks õige öelda edaspidi alfaisase asemel õõisane? (alates 14:30) Ja miks saab Riina Solmani üle rõõmu tunda (alates 17:10)?

SÜVARIIK 4. OSA – 11.05.2019

Kes oli lõppenud nädalal nostalgilises meeleolus ja rääkisb valitsuse pressikonverentsil nõukaaegseid anekdoote? (kuula alates 00:40) Kes kutsus Marine Le Peni Eestisse ja miks seda EKREle vaja on? (alates 04:05) Mida teha, kui erakonna pink on pikk, aga tühi? Ja kes on selles süüdi? (alates 09:00) Kes mille eest ja kuidas sel nädalal kõige ilusamini vabandasid ja mida uus nädal tõotab tuua? (alates 12:10) Mis on kujunenud rahandusministeeriumi haldusjuhi suurimaks mureks? (alates 20:00) Kes on uus ja ootamatu protestikandidaat Eesti poliitikas? (alates 22:00)

SÜVARIIK 3. OSA – 02.05.2019

Miks ei ole Helmel vaja aknalaual kartuli- ja õunakoori kuivatada? Kes moodustavad kuulsa neliku, kes alati igale poole valituks püüavad saada? Millise rekordi veel Jüri Ratase valitsus juba enne Jaanipäeva ületab? Kellel on firma, mis saab tasuta kaupa? Millisel kriitilisel hetkel polnud Nestoril Ansipi numbrit? Mida peab tegema, et BBC’sse saada? Kelle ainupädevus on Toompeal lippe vardasse tõmmata?

 

SÜVARIIK 2. OSA – 27.04.2019

Kas Mart Helme on kaotamas usku süvariigi olemasolusse? Kas Šveitsist on saanud Euroopa Liidu liige? Millised poliitikud on kõige odavamad? Milline on kasulik käitumine Euroopa Parlamendi valimistel? Millise kahe kange liidri võitlusest ei saa keegi väljuda võitjana? Nagu ikka… Süvariik räägib. Neile kes oskavad kuulata.

 

SÜVARIIK 1. OSA – 19.04.2019

Teemadeks kaks katset peaministrit leida. Uue valitsuse põnevaimad liikmed. Kaua süvariik sellele kõigele vastu seista jõuab?

Esimeses osas saavad vastuse küsimused: Millal ei maksa kaardilauda minna ja kes alati võidab? Mis oli suur põhiküsimus, millele Jüri Ratas Riigikogus ei vastanudki? Millisele kalevipoegade nõudmisele Soome valitsus paar aastat tagasi vastu ei tulnud? Kuidas jagunevad kaheks ministeeriumite ametnikud? Kes pole kunagi teinud nägugi, et neile üks minister rohkem või vähem meeldib? Miks on kehv matemaatika oskus hea? Kas Lasse Lehis on Martin Helme teadmata süvariigi käsilane või suudab te terve superministeeriumiga võidu alternatiivseid arvutusi teha? Kes murdis kõige tabavamalt lahti Kersti Kaljulaidi visiidi Moskvasse? Mida pildistas ja filmis Varro Vooglaid Brüsselis? Kes käis Kõigi Eesti Laulul luuramas ja kuidas tal seal läks?